Spotkanie modlitewne z racji Roku św. Józefa

Zapraszamy wszystkich na cykliczne spotkanie modlitewne z racji Roku św. Józefa, które odbywa się w naszym Sanktuarium w każdy 19. dzień miesiąca

Rozpoczynamy o godz. 18.00 nowenną do św. Józefa, następnie Msza św., konferencja, uwielbienie i modlitwa wstawiennicza z przedstawicielami wspólnot świdnickich.Nowenna na Rok św. Jozefa i modlitwa wstawiennicza to dwie odrębne inicjatwyw, które Duch Święty połączył w jednym czasie w świdnickim Sanktuarium, by w ten sposób zawierzyć całą Diecezję świętemu Opiekunowi Rodzin.

Czuwanie i modliwta za Diezecję jest natchnieniem Ducha Świętego. Dzieło to podjęła wspólnota Przymierze Miłosierdzia w Świdnicy, która wraz z Paulinami zaprasza do wspólnego spotkania z Jezusem Chrustysem i jego łasą wszystkie lokalne wspólnoty.

Modlitwa za całą Diecezję ma na celu połączyć wiernych na spontanicznej modlitwie wstawienniczej, by objąć wszystkie struktury, grupy społeczne zaczynając od rodzin, małżeństw, dzieci, duchowieństwo i oddać Bogu święte powołania zakonne, kapłańskie, ale również służby medyczne, edukację, służby mundurowe, władze lokalne, osoby samotne, chore, cierpiące itd. Wspólnie prosimy o otwartość na działanie Ducha Świętego, wrażliwość na Głos Boga i pełnienie Jego woli w każdym wymiarze życia. O doskonalenie miłości w relacjach. Umocnienie jedności w Bogu pomimo różnorodności.

czuwanie jozef 2018 r

 

Nadzwyczajny Rok św. Józefa trwa w Narodowym Kaliskim Sanktuarium - jest szczególną łaską jaką Ojciec Święty Franciszek na prośbę Ordynariusza diecezji bp Edwarda Janiaka udziela wiernym diecezji kaliskiej, ale i wszystkim pielgrzymom nawiedzającym Kaliską Bazylikę.

Łaska ta to przede wszystkim dar odpustu zupełnego, jaki można uzyskać w czasie trwania tego roku. Ten święty czas podarowany nam przez papieża jest szczególną okazją, by głębiej i na nowo odkryć jak potężnym patronem i orędownikiem jest św. Józef. W Kaliskim Sanktuarium jest on szczególnie czczony w Cudownym Obrazie przedstawiającym Trójcę Świętą oraz Świętą Rodzinę.

Więcej o Nadzwyczajnym Roku św. Józefa [klik]

rokjozefa pl

 

Copyright © 2019 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.