Misjonarze z Syberii.

W niedzielę, 22 lipca 2018 r., będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej Marcina i Zofię Kula wraz z sześciorgiem dzieci. Jest to rodzina, która we wrześniu ubiegłego roku wyjechała na misje do Barnauł na Syberii. Przybędą aby podzieliś się swoim doświadczeniem życia na misji, dokąd posłani zostali przez Wspólnotę Neokatechumenalną z Głogowa. Podobnie jak rok temu chcemy im udzielić wsparcia modlitewnego i materialnego, dlatego po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek.

We wrześniu 2017 roku sierpnia rodzina wyjechała na misję ewangelizacyjną na Syberię. W czasie wakacji wrócili do rodzinnej Parafii Miłosierdzia Bożego w Głogowie, we wrześniu ponownie ruszają do Rosji. Misję tej konkretnej rodziny będzie można wesprzeć finansowo w naszej parafii.

Zima na Syberii.

Zima na Syberii - Zosia i Marcin Kula.

Zosia i Marcin Kula pochodzą z Parafii Miłosierdzia Bożego w Głogowie, mają 6 dzieci (Szymon ma 12 lat, Szczepan - 10 lat, Dawid - 8 lat, Józef - 7 lat, Estera - 5 lat i Maksymilian niecałe 4) – cała ósemka szykuje się właśnie do powrotu na misje ad gentes, by ewangelizować na Syberii – ich miejscem świadczenia o wierze w Jezusa Chrystusa własnym życiem będzie 700-tysięczne miasto Barnauł w Kraju Ałtajskim, ponad 5000 km od Głogowa.

Kiedy w 2016 roku podczas Światowych Dni Młodzieży, w których uczestniczyliśmy, Papież Franciszek powiedział „zejdźcie z kanap”, Duch Święty rozpalił w naszych sercach pragnienie pójścia za Chrystusem. Nasze dzieci co wieczór wołały do Ojca w niebie o dobre misje dla nas. No i Bóg wysłuchał - mówi Marcin Kula. Zostaliśmy posłani na misje na Syberię. 

Misjonarze przez rok przebywali w Barnauł, gdzie codziennym życiem ewangelizowali sąsiadów, pomagali też przygotowywać liturgie nowopowstałej wspólnocie neokatechumenalnej w tym mieście, a także wspierali miejscowego proboszcza w pracy duszpasterskiej. 

Kula spotkanie z papieżem Franciszkiem - 50-lecie Drogi Neokatechumenalnej - Rzym maj 2018

Rodzina Kula - spotkanie z papieżem Franciszkiem - 50-lecie Drogi Neokatechumenalnej - Rzym maj 2018.

 

Rodzina od 16 lat jest we wspólnocie Drogi Neokatechumenalnej w Głogowie i w ramach tej rzeczywistości zgłosiła swoją gotowość do wyjazdu na misje ad gentes. Tam, na Syberii, rodzina musiała odnaleźć się w tamtejszej rzeczywistości – począwszy od znalezienia lokum do zamieszkania, pracy zarobkowej, a także szkoły dla 


Spotkania Drogi Neokatechumenalnej tradycyjnie już odbywają się po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży. Są to spotkania powołaniowe, podczas których młodzi mężczyźni, kobiety i całe rodziny mogą zadeklarować chęć służby Kościołowi na misjach. Podczas spotkania na podkrakowskich Brzegach chęć wstąpienia do seminarium duchownego zgłosiło ok. 3 tys. mężczyzn. 4 tys. kobiet zadeklarowało chęć wstąpienia do zakonu lub wyjazdu na misje. Rodzin z dziećmi gotowych do wyjazdu na missio ad gentes zgłosiło się ok. 2 tys.

Droga Neokatechumenalna powstała wśród najuboższych w barakach Palomeras Altas w 1964 r. Jej inicjatorzy Kiko Arguello i Carmen Hernandez przybyli do Rzymu w 1968 r., odtąd rozprzestrzeniła się po całym świecie, stanowiąc jedną z najpoważniejszych rzeczywistości Kościoła powszechnego po Soborze Watykańskim II.

Obecnie Droga Neokatechumenalna obecna jest w 124 narodach na wszystkich kontynentach, w 1479 diecezjach. W 6272 parafiach istnieje 20432 wspólnot. Tylko w Europie, w 2600 parafiach istnieje ok. 8,3 tys. wspólnot. W stu diecezjach istnieją seminaria misyjne Redemptoris Mater. 

ZMKula

Rodzinę można wspierać darowiznami przekazywanymi na konto ich macierzystej parafii - Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Miłosierdzia Bożego w Głogowie, nr konta: 55 1020 3017 0000 2902 0136 8398 tytułem "Syberia".

Copyright © 2019 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.