Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ŚW. PAWŁA PIERWSZEGO PUSTELNIKA

NIEDZIELA

21.01.2018

UROCZYSTOŚĆ ŚW. PAWŁA PIERWSZEGO PUSTELNIKA

W parafii

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w kościołach i parafiach Zakonu Paulinów Uroczystość św. Pawła Pierwszego Pustelnika – Patriarchy Zakonu.

Św. Paweł Pustelnik żył na przełomie III i IV wieku w Egipcie. W czasie krwawych prześladowań, które wybuchły za panowania cesarza Decjusza, szesnastoletni Paweł schronił się na pustyni w pobliżu Teb i spędził tam w samotności 97 lat. Św. Hieronim – autor żywotu św. Pawła - nazywa go „pierwszym pustelnikiem”, z uwagi na heroiczność cnót chrześcijańskich, jakie osiągnął żyjąc na samotni.

2. W bieżącym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

- we środę - 24 stycznia - Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

- w czwartek - 25 stycznia - Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;

- w piątek - 26 stycznia - Wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów;

3. Tradycją ubiegłych lat nasza wspólnota parafialna organizuje na początku Wielkiego Postu czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Będzie ono miało miejsce w nocy z 16 na 17 lutego (z piątku na sobotę). Wyjazd o godz. 16.00, powrót około godz. 8.30. Koszt pielgrzymki wynosi 60 zł (od kolejnych osób z rodziny 50 zł). Zapisy w zakrystii oraz u p. Edwardy Mikuła.

4. W zakrystii są do nabycia najnowsze numery tygodników: „Gość Niedzielny” i Niedziela” oraz kalendarz parafialny w cenie 10 zł, z którego dochód przeznaczony jest na wsparcie pielgrzymki do Rzymu, z okazji jubileuszu istnienia Drogi Neokatechumenalnej.

Ogólne

1. W ramach trwającego Tygodnia Modlitw o jedność chrześcijan dzisiaj o godz. 17.00 w katedrze odbędą się Nieszpory pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca z okolicznościowym rozważaniem ks. bp. Waldemara Pytla, biskupa Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Natomiast we wtorek, 23 stycznia o godz. 17.00, w Kościele Pokoju obędzie się nabożeństwo ekumeniczne. Zapraszamy do udziału w modlitwie o jedność chrześcijan.

2. Parafia pw. św. Andrzeja Boboli zaprasza dzisiaj na koncert kolęd i pastorałek oraz wspólne śpiewanie. Początek o godz. 19.30. Wstęp wolny. Podczas koncertu odbędzie się promocja płyty zatytułowanej: „Radosne kolędowanie”.


Copyright © 2018 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.