Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA PALMOWA - MĘKI PAŃSKIEJ5.04.2020

 

KOMUNIKAT
do duchowieństwa i wiernych diecezji świdnickiej

Uprzejmie informuję, że Ojciec Święty Franciszek w odpowiedzi na mój list z dnia 3 lipca 2019 r. przyjął w dniu 31 marca 2020 r. moją rezygnację z urzędu biskupa świdnickiego i mianował biskupem świdnickim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej Marka Mendyka. Równocześnie informuję, że zlecił mi posługę biskupią w charakterze Administratora Apostolskiego Diecezji Świdnickiej do czasu kanonicznego objęcia urzędu biskupa diecezjalnego przez mojego następcę.Polecam osobę nowego biskupa świdnickiego modlitwom duchowieństwa i wiernych.

                                                                                                    + Ignacy Dec

                                                                      Administrator Apostolski Diecezji Świdnickiej

 

 

 

1NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ, zwana też Niedzielą Palmową rozpoczyna obchody WIELKIEGO TYGODNIA. Liturgia tych dni przedstawia się następująco:

 

- Wielki Czwartek. Wieczorem, w naszej świątyni, o godz. 18.30 Msza Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Jezusa w Tabernakulum do godz. 22.00

 

- Wielki Piątek. O godzinie 8.00 zapraszamy na Jutrznię i Godzinę Czytań;

O 15.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

O godz. 18.30 Liturgia Męki Pańskiej. Na zakończenie liturgii nastąpi Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Adoracja do godziny 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

 

- Wielka Sobota. O godz. 8.00 Jutrznia i Godzina Czytań. O godz. 20.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej, z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, którą zakończy procesja rezurekcyjna w naszej świątyni.

 

 

2. Bardzo serdecznie zachęcamy, by uczestniczyć w liturgiach Triduum łącząc się z nami przez Internet (przypominamy nasz adres to www.swidnica.paulini.pl oraz kanał YouTube) gdyż tylko 5 osób może być jednocześnie w kościele. W Wielki czwartek jest przyjętych 5 intencji mszalnych, dlatego na liturgię zapraszamy po jednej osobie z zamawiających intencję. W Wielki Piątek na liturgię zapraszamy 5-ciu przedstawicieli Rady Parafialnej. W Wielką Sobotę także mamy pięć intencji więc tak jak w czwartek zapraszamy po jednej osobie z zamawiających intencję, by zachować obowiązujące przepisy.

 

 

3. Do środy włącznie można spowiadać się i przyjmować komunię św. poza mszą św. Numer telefonu jest dostępny na drzwiach kościoła i z każdorazowo prosimy, by zadzwonić na podany numer a ojciec zejdzie by udzielić sakramentów.

 

 

4. W Wielki czwartek, piątek i sobotę również spowiadamy, gdy ktoś nas wezwie telefonem, ale nie ma już możliwości przyjmowania komunii św poza mszą św. W Triduum przepisy liturgiczne na to nie zezwalają. W Sobotę nie ma także poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny.

 

 

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: ś.p. Wojciech POŁUBIANKO (l.83). Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Copyright © 2020 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.