Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2.08.2020

W parafii

1. W bieżącym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

- we wtorek - wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a – prezbitera, patrona proboszców,

- w czwartek - święto Przemienienia Pańskiego,

- w sobotę - wspomnienie Św. Dominika – prezbitera.

2. Można dziś zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” – związany z kaplicą Matki Bożej Anielskiej, którą odbudował św. Franciszek z Asyżu - za pobożne odmówienie w kościele „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

3. Dziś po mszy św. wieczornej nowenna do św. Józefa dla małżonków niemających potomstwa. Na stoliku, przy wyjściu, na karteczkach można napisać imiona małżonków starających się o dar potomstwa. Podczas wieczornej nowenny będziemy ich polecać wstawiennictwu św. Józefa.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Msza św. o 18.30 o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, a po niej wymiana tajemnic różańcowych dla róży modlącej się o powołania. Natomiast w pierwszy piątek po Mszy św. wieczornej czuwanie modlitewne.

5. W pierwszy piątek dodatkowa spowiedź od 17.00-18.00.

6. Przypominamy o obowiązkowym zasłanianiu ust i nosa w przestrzeni zamkniętej, w tym w kościele. Z obowiązku tego zwolnione są jedynie osoby, które mają problemy z oddychaniem lub nie mogą zasłaniać ust i nosa z innych powodów zdrowotnych.

7. Osoby, które chciałby wziąć udział w diecezjalnym nocnym czuwaniu na Jasnej Górze z 8 na 9 sierpnia, bądź uczestniczyć tylko w zakończeniu pieszej pielgrzymki diecezji świdnickiej do Częstochowy w dniu 9 sierpnia, proszone są o kontakt z p. Anną Iwancz (tel. 727 430 028). Koszt obu wyjazdów wynosi 60 zł.

8.W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności ś. p. Roman Buczek, l. 56 i ś.p. Edyta Mikosik, l. 42 - pomódlmy się za nich. Wieczny odpoczynek……

Copyright © 2020 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.