Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13.10.2019

1. W bieżącym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

- we wtorek - 15 października – Wspomnienie św. Teresy od Jezusa dziewicy i Doktora Kościoła;

- w środę - 16 października - Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska;

- w czwartek - 17 października – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. W tym dniu swoje imienniny obchodzi ks. bp Ignacy Dec. Msza św. imieninowa w intencji Dostojnego Solenizanta sprawowana będzie w katedrze o godz. 9.00;

- w piątek - 18 października - Święto św. Łukasza, Ewangelisty.

2. W sobotę 19 X, na zakończenie obchodów XV-lecia diecezji świdnickiej, Mszy Św. sprawowanej w katedrze o godz. 12.00, będzie przewodniczył JE ks. abp. Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Mszy Św. wszyscy uczestnicy uroczystości zaproszeni są na poczęstunek do ogrodu w Wyższym Seminarium Duchownym.

3. W sobotę 19 X, z racji liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, Patrona Świdnicy, odbędzie miejska, międzyparafialna procesja różańcowa. Procesja wyruszy o godz. 19.30 sprzed naszego kościoła i przejdzie przez Rynek pod pomnik św. Jana Pawła II przed katedrą.

4. Przez cały październik zapraszamy codziennie o godz. 18.00 na nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci w poniedziałki i środy.

tło rozaniec

5. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierający zdolną młodzież z małych miejscowości.

6. Na stoliku pod gablotami rozłożone są już kartki na których można wpisywać zmarłych, których polecać będziemy w wypominkach w miesiącu listopadzie.

7. Za tydzień po mszy św. wieczornej nowenna do św. Józefa dla poszukujących męża lub żony.

o-zone-meza-sl

8. Od Jutra w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy katechezy dla dorosłych i młodzieży. Serdecznie zapraszamy w poniedziałki i czwartki o godzinie 19.15.

plakat katechezy 2019r

9.W minionym tygodniu odeszli z tego świata śp. Leszek HIZINGER l. 78, śp. Jerzy KOWALSKI l. 55, śp. Danuta ULFIK l. 72. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…


Ogólne

1. W niedzielę, 27 X br. o godz.19.00 w sali ŚOK odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego pt. "Z miłości do Joey" opowiadającego losy wierzących małżonków przechodzących przez doświadczenie krzyża. Wejściówki w cenie 10 zł dostępne w zakrystii oraz w księgarni diecezjalnej.

Copyright © 2019 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.