Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2017

W parafii

1. W bieżącym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

- w poniedziałek - 18 września - Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. O godz. 9.00 Msza św. inaugurująca rok szkolny i katechetyczny w Zespole Szkół nr 1.

- we wtorek - 19 września - Wspomnienie bł. Gerharda Hirschfeldera, prezbitera i męczennika. O godz. 18.00 Nowenna do św. Józefa, patrona naszego sanktuarium. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich, a szczególne zaproszenie kierujemy do członków Bractwa św. Józefa;

- w środę - 20 września - Wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;

- w czwartek - 21 września - Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

- w sobotę - 23 września – Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

2. Dzisiaj o godz. 18.30 Msza św. rozpoczynająca nowy rok działalności duszpasterstwa młodzieży „Inkubator 3M”. Po Eucharystii agapa w sali na parterze.

3. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj, po każdej Mszy św., kolekta na działalność Diecezjalnego Radia „Rodzina”.

4. Prosimy rodziców dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej, które w bieżącym roku katechetycznym zamierzają przystąpić do I Komunii św., o składanie pisemnych deklaracji dotyczących zgody na udział w katechezie parafialnej, przygotowującej do przyjęcia tego sakramentu. Wzór deklaracji można otrzymać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Równocześnie przypominamy, że przygotowanie do I Komunii Świętej odbywa się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, na terenie której mieści się szkoła, do jakiej uczęszcza dziecko.

Na tej samej zasadzie prosimy o składanie deklaracji tych rodziców, których synowie bądź córki zamierzają przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Deklaracje winni złożyć rodzice młodzieży rozpoczynającej naukę w klasie VII szkoły podstawowej. Zachęcamy również osoby, które ukończyły szesnasty rok życia, a nie przyjęły jeszcze Sakramentu Bierzmowania, do włączenia się w tegoroczny cykl przygotowania.

Taką prośbę kierujemy szczególnie do tych, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Deklaracje należy złożyć do 30 września. Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie miało miejsce w niedzielę 24 września o godz. 10.30. Rozpoczniemy je Mszą św. Spotkania przygotowujące do bierzmowania rozpoczną się w październiku. Uczniowie klasy siódmej szkoły podstawowej i klasy drugiej gimnazjum spotykać się będą w pierwsze piątki miesiąca o godz. 19.15, zaś uczniowie trzeciej klasy gimnazjum w drugi, trzeci i czwarty piątek miesiąca o godz. 19.15.

5. W zakrystii są do nabycia najnowsze numery tygodników: „Gość Niedzielny” i Niedziela”.

6. Wminionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Danuta HERCUŃ (l. 75), Stanisława CHOCIAJ (l. 82), Zbigniew BRZOSKI (l. 68) oraz Cecylia STEFAŃSKA (l. 63). Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu.

Ogólne

1. Dzisiaj o godz. 19.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury w Rynku odbędzie się pokaz filmu pt. „Teraz i w godzinę śmierci”. Film opowiada o sile modlitwy różańcowej. Wejściówki na film w cenie 10 zł do nabycia w zakrystii lub przed pokazem.

2. Za zgodą Biskupa Świdnickiego za tydzień w niedzielę, 24 września, odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych HOSPICJUM w Świdnicy. Zebrane środki stanowić będą wsparcie finansowe prowadzonej działalności na rzecz chorych z chorobą nowotworową, którą Towarzystwo sprawuje w domach podopiecznych.

3. W niedzielę, 24 września o godz. 17.00, w cerkwi pw. św. Mikołaja przy ul. Łukasińskiego w Świdnicy odbędzie się comiesięczna ekumeniczna Modlitwa o Pokój i za prześladowanych chrześcijan z udziałem przedstawicieli świdnickiego duchowieństwa: katolickiego, prawosławnego ewangelickiego.

4. W sobotę, 30 września, organizowana jest pielgrzymka do katedry w Katowicach, w ramach spotkania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która świadczy duchową pomoc ludziom uzależnionym. Koszt udziału w pielgrzymce 50 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej.

 

Copyright © 2017 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.