Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.03.2018

W parafii

1. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Szczegółowy program umieszczony jest na plakacie, na stronie internetowej oraz ulotkach, które zabierzcie ze sobą do domu. Duchowym przewodnikiem tego czasu jest O. Sylwan Wirkowski, paulin z klasztoru wrocławskiego. Swoje rekolekcje szkolne, w godzinach przedpołudniowych, mają również uczniowie Zespołu Szkół nr 1 i Szkoły Podstawowej „Bliżej Dziecka”.

rekolekcje wielkopostne2018

2. Jutro obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP. Msze św. o godz. 7.00 i 9.00 oraz wieczorna suma odpustowa o godz. 18.30, której przewodniczyć będzie JE ks. bp Ignacy DEC. Wieczorną Eucharystię o godz. 18.00 poprzedzi Nowenna do św. Józefa. 19. marca jest dniem patronalnym Bractwa św. Józefa. Podczas wieczornej Mszy św. Ks. Biskup uroczyście włączy do niego nowych członków. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania ku czci naszego Patrona.

3.Od jutra do soboty (19 - 24 marca) w sklepie „Biały Dom” zbierać będziemy artykuły spożywcze, które w formie paczek zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej parafii. Dziękujemy wszystkim włączającym się w tę inicjatywę. Osoby, które chciałyby wspomóc organizatorów zbiórki prosimy o kontakt z p. Edwardą Mikuła.

4. Przez cały Wielki Post zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Drogę krzyżową odprawiamy w piątki; dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych o godz. 17.45, zaś Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.45.

5. W zakrystii są do nabycia tygodniki: „Gość Niedzielny” i Niedziela”. Zachęcamy również do zakupu kartek wielkanocnych w cenie 2 zł za sztukę (cena z kopertą) oraz „Paschalików” na stół wielkanocny (w cenie 5 zł), z których dochód przeznaczony jest na działalność kościelnej „Caritas”.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca w liturgii WIELKI TYDZIEŃ. Podczas każdej Eucharystii będziemy święcić tradycyjne gałązki palmowe, na znak uroczystego wjazdy Jezusa do Jerozolimy.

7.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józef SAŁATA (l. 69), Helena SŁAPEK (l. 76) oraz Zygmunt KOWALSKI (l. 88), Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu.

Ogólne

1. Dzisiaj o godz. 17.00, w cerkwi pw. św. Mikołaja przy ul. Łukasińskiego odbędzie nabożeństwo ekumeniczne w intencji pokoju i za prześladowanych chrześcijan.

2. W piątek, 23 marca o godz. 19.30 spod kościoła pw. Andrzeja Boboli w Świdnicy wyruszy Miejska Droga Krzyżowa, która ulicami Świdnicy przejdzie do katedry. Zapraszamy wszystkich świdniczan do udziału w międzyparafialnym nabożeństwie pasyjnym pod przewodnictwem JE ks. bp. Ignacego Deca, Biskupa Świdnickiego.

Copyright © 2018 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.