Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23.04.2017

1. W bieżącym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

- w poniedziałek - 24 kwietnia - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski;

- we wtorek - 25 kwietnia - Święto św. Marka, Ewangelisty;

- w sobotę - 29 kwietnia – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.

2. W nawiązaniu do prośby wyrażonej w Liście Pasterskim na Niedzielę Miłosierdzia oraz pamiętając o tragicznych wydarzeniach z dnia 8 kwietnia w Świebodzicach informujemy, że dzisiejsza zbiórka do puszek prowadzona przez Caritas Diecezji Świdnickiej będzie przeznaczona na pomoc chrześcijanom dotkniętym wojną w Syrii, szczególnie w zrujnowanym Alleppo, a także pomoc poszkodowanym w katastrofie budowlanej w Świebodzicach, w której życie straciło 6 osób, a klika rodzin zostało dotkniętych cierpieniem i utraciło dobytek całego życia. Ponadto zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zebrane środki zostaną przekazane na powstający w Diecezji Świdnickiej Dom Samotnej Matki w Pieszycach.

3. W czwartek po wieczornej Mszy św. (godz. 19.15) spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

4. Osoby udające się z pielgrzymką do sanktuariów Pomorza Zachodniego i Wielkopolski informujemy, że wyjazd nastąpi w sobotę, 29 kwietnia, o godz. 8.00. Autokar będzie podstawiony przy skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Kotlarskiej. Powrót 1 maja około godziny 19.00 (przypominamy o zabraniu ręczników).

5. W zakrystii są do nabycia najnowsze numery tygodników: „Gość Niedzielny” i Niedziela” oraz książka O. Augustyna Pelanowskiego „Dom Józefa” (w cenie 38 zł), będąca zapisem konferencji głoszonych podczas ubiegłorocznej „Nowenny miesięcy”, ilustrowana fotografiami z tego wydarzenia.

dom-jozefa-pelanowski-2017

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Teresa NOWAKOWSKA (l. 63), Bronisław NIEWIADOMSKI (l. 82).Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu.

Copyright © 2017 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.