Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

13.01.2019

W parafii

1. W bieżącym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

- we wtorek- 15 stycznia - (w klasztorach paulińskich) UROCZYSTOŚĆ ŚW. PAWŁA PIERWSZEGO PUSTELNIKA;

- w środę - 16 stycznia - (w Zakonie Paulinów) Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Pustelników, Matki Zakonu;

- we czwartek - 17 stycznia - Wspomnienie św. Antoniego, opata;

- w sobotę - 19 stycznia - Wspomnienie św. Józefa Pelczara, biskupa.

2. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę do św. Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy Zakonu Paulinów. Zapraszamy codziennie na wieczorną Mszę św. połączoną ze śpiewem tzw. „Pawełek”, Nowennę zakończymy Uroczystością ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika, którą we wszystkich paulińskich parafiach obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę. Mszy św. odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie O. Ireneusz Wybraniak, paulin z Warszawy. Uroczystość ubogaci grupa śpiewającej i grającej młodzieży, która przyjedzie wraz z o. Ireneuszem.

3. Kolejne Czuwanie Józefowe odbędzie się w naszym sanktuarium w najbliższą sobotę - 19 stycznia. Rozpoczniemy o godz. 18.00 nowenną do św. Józefa, następnie Msza św., konferencja, uwielbienie z przedstawicielami wspólnot świdnickich. Mszy św. przewodniczyć będzie i konferencję wygłosi o. Ireneusz Wybraniak wraz z grupą muzyków z Warszawy.

4. Z racji Uroczystości Odpustowych w przyszłą Niedzielę, zaplanowane spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. przełożymy na kolejną niedzielę 27 stycznia.

5. Dziękujemy za ofiary składane, w minioną niedzielę, na cele remontowe. Zebrana kwota wyniosła 4.035 zł.

6. Z 15 na 16 lutego – wzorem lat poprzednich - planujemy Parafialną Pielgrzymkę na czuwanie na Jasnej Górze. Przewidywany koszt to około 70 zł. Zapisy w zakrystii i u p. Edwardy Mikuły.

7. Na dzisiejszą niedzielę ks. Bp. Ignacy Dec. wystosował komunikat. Czytamy w nim, że podjął decyzję, by w naszej Diecezji powstał Dom Samotnej Matki w Pieszycach przy ul. Nadbrzeżnej 4, który będzie służył matkom znajdującym się w sytuacji kryzysowej, i który będzie prowadzony przez Caritas Diecezji Świdnickiej. W którym matki ze swoimi dziećmi będą mogły znaleźć schronienie, a także pomoc psychologiczną, prawną, doradczą, by jak najszybciej wrócić do normalnego życia. Ks. Bp. Zwraca się o pomoc w pozyskaniu środków na tworzenie tego diecezjalnego dzieła. Dlatego w dniu 13 stycznia 2019 roku we wszystkich kościołach naszej diecezji prosi o przeprowadzenie zbiórki ofiar do puszek Caritas na ten cel. Dlatego dziś zbiórka do puszek po każdej mszy św.

8. Przypominamy o trwające w naszej parafii wizycie duszpasterskiej. „Kolędę” rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 14.00. Plan wizyty znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronach internetowych parafii.

kolęda2019

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

śp. Cecylia ROLA (l. 89) oraz śp. Ryszard KIEŁBASA (l. 65). Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu.

Ogólne

1. W niedzielę 20 stycznia, w katedrze o godz. 17.00 w ramach "Tygodnia Modlitw o jedność chrześcijan" odbędą się Nieszpory Ekumeniczne pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca, Biskupa Świdnickiego, z okolicznościowym słowem ks. bp. Waldemara Pytla, biskupa diecezji wrocławskiej kościoła ewangelicko-augsburskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W niedzielę 27 stycznia, w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury w Rynku o godz. 19.00, odbędzie się projekcja filmu fabularnego „Mam przyjaciół w niebie”.  Wejściówki w cenie 10 zł do nabycia w zakrystii oraz księgarni diecezjalnej.

Copyright © 2019 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.