Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.11.2017

W parafii

1. W bieżącym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

- w poniedziałek - 20 listopada - Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;

- we wtorek - 21 listopada - Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;

- w środę - 22 listopada - Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki sakralnej;

- w piątek 24 listopada – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy;

2. Dzisiaj obchodzimy w Kościele I Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka na zakończenie Roku Miłosierdzia. Z tej racji przy wyjściu z kościoła można złożyć jałmużnę, która w części zostanie przekazana na pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.

3. W środę podczas wieczornej Mszy św., z okazji wspomnienia liturgicznego św. Cecylii, wystąpią uczniowie i pedagodzy Państwowej Szkoły Muzyczne im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy. Po Eucharystii krótki koncert prezentujący dorobek artystyczny podopiecznych szkoły.

4. W poniedziałek o godz. 19.15 katecheza dla dorosłych i młodzieży, a w czwartek o tej samej porze, w ramach katechezy, Liturgia Pokutna. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z Sakramentu Pojednania.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, którą kończy się rok liturgiczny. Jest to święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 włączymy do wspólnoty LSO nowych ministrantów.

6. Codziennie o godz. 18.00 różaniec z wypominkami za zmarłych.

7. W zakrystii są do nabycia najnowsze numery tygodników: „Gość Niedzielny” i Niedziela”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Robert BARANOWSKI (l.29 ). Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu.

Ogólne

1. Dzisiaj,o godz. 17.00, w Kościele Pokoju odbędzie się ekumeniczna Modlitwa o pokój i za prześladowanych chrześcijan z udziałem duchowieństwa parafii.

2. Z racji Światowego Dnia Ubogich dzisiaj o godz. 20.00 w kościele pw. Krzyża Świętego przy ul. Westerplatte JE ks. bp Adam Bałabuch będzie przewodniczył Mszy św. w intencji osób ubogich oraz tych, którzy ich wspomagają. Po Mszy św. w sąsiadującej z kościołem jadłodajni Caritas przewidziany jest ciepły posiłek dla osób znajdujących się w potrzebie.

3. W sobotę, 2 grudnia, działające przy katedrze koło Radia Maryja organizuje autokarową pielgrzymkę do Torunia, gdzie odbędzie się ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja w kolejną rocznicę jego powstania. Koszt pielgrzymki wynosi 85 zł. Zapisy w Wydziale Duszpasterskim Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Copyright © 2017 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.