Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

18.11.2018

W parafii

1. W bieżącym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

- w wtorek - 20 listopada - Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;

- w środę - 21 listopada - Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;

- w czwartek - 22 listopada - Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki sakralnej;

- w sobotę - 24 listopada – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy;

2. Dzisiaj obchodzimy w Kościele II Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji zachęcamy by składać jałmużnę do puszki przy św. Antonim, którą przekażemy biednym z Domu Pomocy Społecznej.

3. W środę – w wigilię wspomnienia św. Cecylii - po wieczornej Mszy św. wystąpią uczniowie i pedagodzy Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy.

4. W poniedziałek 19 dzień miesiąca – zapraszamy na czuwanie Józefowe – które poprowadzą siostry Franciszkanki Rodziny Maryi z Wałbrzycha.

5. Z tej racji katecheza będzie w tym tygodniu wyjątkowo we wtorek i czwartek o godz. 19.15 katecheza dla dorosłych i młodzieży,

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, którą kończy się rok liturgiczny. Jest to święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 włączymy do wspólnoty LSO nowych ministrantów.

7. Codziennie o godz. 18.00 różaniec z wypominkami za zmarłych.

8. W zakrystii dostępne już są poświęcone Bożonarodzeniowe opłatki.

9. W zakrystii są do nabycia najnowsze numery tygodników: „Gość Niedzielny” i Niedziela”.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności
śp. Sławomir TĘCZA (l. 32) oraz śp. Jan LIGIERKO (l. 73). Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

OGÓLNE

1. W niedzielę 25 XI o godz. 10.00 w katedrze JE ks. bp Ignacy Dec będzie przewodniczył Mszy św.  intencji Bolka II Świdnickiego z racji przypadającej w tym roku 650. rocznicy jego śmierci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji fundatora katedry.

 2. W niedzielę 25 XI o godz. 17.00 w cerkwi przy ul. Łukasińskiego odbędzie się ekumeniczne spotkanie modlitewne w intencji pokoju i za prześladowanych chrześcijan.

3. W niedzielę 25 XI o godz. 19.00 w Rynku, w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z prof. Martyną Deszczyńską oraz prof. Andrzejem Nowakiem, autorami wydanej przez wydawnictwo „Biały Kruk” książki pt. „Kościół na straży polskiej niepodległości”. Po spotkaniu zostanie wyświetlony film dokumentalny poświęcony życiu św. Faustyny Kowalskiej. Wejściówki w cenie: 10 zł w zakrystii i księgarni diecezjalnej (plakaty i wejściówki będą dostarczone przed niedzielą).

Copyright © 2018 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.