Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ŚW. PAWŁA PIERWSZEGO PUSTELNIKA

19.01.2020

W miniony wtorek w 62. roku kapłaństwa i 85. roku życia odszedł do wieczności ks. prałat Stanisław Pasyk, wieloletni (35 lat) proboszcz naszej parafii a także inicjator świdnickich parafii: pw. NMP Królowej Polski, Ducha Świętego i św. Andrzeja Boboli.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się wg następującego porządku: we wtorek, 21 stycznia o godz. 18.30 w naszym kościele Msza Św. z eksportą pod przewodnictwem JE ks. bp. Adama Bałabucha a po niej czuwanie modlitewne do godz. 21.00.

W środę 22 stycznia, o godz. 11.00 w kościele pw. NMP Królowej Polski Mszy Św. pogrzebowej będzie przewodniczył JE ks. Bp Ignacy Dec, Biskup Świdnicki. Po jej zakończeniu trumna z ciałem zostanie przewieziona i złożona do grobu na cmentarzu parafialnym przy ul. Brzozowej. W związku z pytaniami o msze św. w intencji ks. Pasyka - wtorkowa składka na tacę z mszy św. o 18.30 będzie przeznaczona na msze św. Gregoriańskie które będą w naszym kościele przez cały marzec o 18.30.

W parafii

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w kościołach i parafiach Zakonu Paulinów Uroczystość św. Pawła Pierwszego Pustelnika – Patriarchy Zakonu. Św. Paweł Pustelnik żył na przełomie III i IV wieku w Egipcie. Jurto natomiast obchodzimy uroczystość bł. Ojca Euzebiusza z Ostrzyhomia. Zakon Paulinów w tym dniu rozpoczyna Rok Jubileuszowy z okazji 750. rocznicy śmierci swego Założyciela. Zapraszamy już dziś na otwarcie mobilnej wystawy, która przybędzie z Węgier 27 stycznia w poniedziałek do naszego miasta. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

2. W bieżącym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:        

- we wtorek - 21 stycznia - Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,

- w piątek - 24 stycznia - Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

- w sobotę - 25 stycznia - Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

3. W zakrystii są do nabycia najnowsze numery tygodników: „Gość Niedzielny” i Niedziela”.

4. Powoli kończymy Wizytę Duszpasterską. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć nas w wyznaczonym terminie może zgłosić się na wizytę dodatkową na środę 22 stycznia. Zgłoszenia do zakrystii.

5. Tradycją ubiegłych lat nasza wspólnota parafialna organizuje czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Będzie ono miało miejsce w nocy z 21 na 22 lutego (z piątku na sobotę). Wyjazd o godz. 15.30, powrót około godz. 8.30. Koszt pielgrzymki wynosi 70 zł. Zapisy w zakrystii oraz u p. Edwardy Mikuły

6. W piątek po mszy św. wieczornej spotkanie rady parafialnej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

śp. Jerzy OCHENDUSZKO (l. 74) Polećmy Jego oraz śp. Ks. Stanisława PASYKA Bożemu Miłosierdziu.

 

 

Copyright © 2020 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.