Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2019

W parafii

1. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Szczegółowy program umieszczony jest w ogłoszeniach oraz na stronie internetowej. Duchowym przewodnikiem tego czasu jest Ks. Tomasz Podlewski. Swoje rekolekcje szkolne, w godzinach przedpołudniowych, mają również uczniowie Zespołu Szkół nr 1 i Szkoły Podstawowej „Bliżej Dziecka”.

rekolekcje wielkopostne 2019

 

2. We wtorek UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP. Msze św. o godz. 7.00 i 9.00 oraz wieczorna suma odpustowa o godz. 18.30. Wieczorną Eucharystię o godz. 18.00 poprzedzi Nowenna do św. Józefa. A po mszy św. odpustowej konferencję o św. Józefie wygłosi ks. Rekolekcjonista. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania ku czci naszego Patrona.

3. Przez cały Wielki Post zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Drogę krzyżową odprawiamy w piątki; dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych o godz. 17.45, zaś Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.45.

pasyjne

4. W zakrystii są do nabycia tygodniki: „Gość Niedzielny” i Niedziela”.

5.W sobotę, 23 III w katedrze, o godz. 11.00, Mszy Św. z racji XV-lecia ustanowienia diecezji świdnickiej będzie przewodniczył JE ks. abp. Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta, które jest stolicą diecezji, do udziału w tej uroczystości.

xv-diecezji-swidnickiej

6. W minionym tygodniu z naszej parafii Bóg powołał do wieczności ś.p. Annę SORNAT (l. 95) oraz ś.p. Romana PUTEK (l. 89) ś. p. Ludwika SUCHOWIŃSKIEGO (l. 100) polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ...

Ogólne

1. Dzisiaj, o godz. 19.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się pokaz nagrodzonego katolickim Oskarem włoskiego filmu fabularnego „Chleb z nieba. Każdy potrzebuje cudu”. Wejściówki w cenie 10 zł. do nabycia w zakrystii oraz bezpośrednio przed pokazem filmu.

Copyright © 2019 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.