Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

W parafii

1. W bieżącym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

- w poniedziałek - 21 maja - Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;

- w czwartek - 24 maja - Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego kapłana;

- w sobotę - 26 maja - Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

W przyszłą niedzielę - 27 maja - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.

2.W piątek imieniny obchodzi O. Grzegorz STASZAK. Msza św. w intencji solenizanta sprawowana będzie o godz. 18.30. Polecamy osobę O. Grzegorza waszej modlitewnej pamięci.

3. Organizujemy wyjazd na XXII Spotkanie Młodych na Lednicy. Wyjazd w sobotę 2 czerwca. Zapisy prowadzi O. Adrian (tel. 535 506 008).

4. W ramach trwającego Nadzwyczajnego Roku św. Józefa, zapraszamy wszystkich mężczyzn do wspólnego wyjazdu na narodową pielgrzymkę, nazwaną przez organizatorów: „Męskim oblężeniem Jasnej Góry”. Tytuł zdradza cel i miejsce pielgrzymowania. Do „oblężenia” ma dojść w sobotę – 23 czerwca – w „Dzień Ojca”. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie oraz na stronie [klik]. Zapisy prowadzi br. Mariusz.

oblezenie mezczyzni jasna gora 2018 rr

5. Przez cały miesiąc, codziennie o godz. 18.00, zapraszamy na nabożeństwo majowe.

nabozenstwo majowe

6. W zakrystii są do nabycia tygodniki: „Gość Niedzielny” i Niedziela”.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Joanna BATKO (l. 83). Polecamy Ją Bożemu Miłosierdziu.

Ogólne

1. Dzisiaj o godz. 15.00 nad Zalewem Witoszówka w ramach Dni Papieskich rozpocznie się I Świdnicki Bieg Papieski. Dla pierwszych 500 uczestników są przewidziane pamiątkowe medale.

2. W niedzielę, 27 maja o godz. 15.00, w ramach Święta Rodziny, spod katedry wyruszy "Marsz dla życia i rodziny", który zakończy się festynem na świdnickim Rynku. Wśród atrakcji m.in.: darmowe dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, konkursy sprawnościowe, darmowy żurek, loteria, koncert orkiestry dętej, pokaz Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny do radosnego świętowania.

3. W niedzielę, 27 maja o godz. 17.00, w kościele pw. Krzyża Świętego przy ul. Westerplatte odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne w intencji pokoju oraz za prześladowanych chrześcijan.

 

Copyright © 2018 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.