Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2017

W parafii

1. W bieżącym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

- w poniedziałek - 20 marca - Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W naszej parafii przeżywać będziemy odpust i wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi ks. bp Adam Bałabuch. Obecność biskupa w parafii jest zawsze znakiem jedności całego Kościoła lokalnego i ma się przyczynić do owocniejszego duszpasterstwa i świadectwa wiary wszystkich wiernych. Ks. Biskup przed południem odwiedzi szkoły i przedszkole, po południu spotka się z pracownikami i liderami wspólnot naszej parafii, a wieczorem będzie przewodniczył Mszy św. podczas której udzieli Sakramentu Bierzmowania. Wieczorna uroczystość rozpocznie się o godz. 18.00 Nowenną do św. Józefa. Po niej nastąpi ingres Ks. Biskupa, powitanie przez wiernych i przedstawienie przez proboszcza sprawozdania na temat stanu religijnego i gospodarczego parafii. Wszystkich serdecznie zapraszamy na tę uroczystość i polecamy osobę Ks. bpa Adama oraz Ks. bpa Ignacego dobremu Bogu, by Pan zachował Ich na długie lata dla naszego Kościoła Świdnickiego i umacniał w posłudze biskupiej.

- w sobotę - 25 marca - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą od 1998 roku obchodzimy jako „Dzień Świętości Życia”. Jest to zarazem XIII rocznica ustanowienia Diecezji Świdnickiej oraz święceń biskupich i ingresu do katedry ks. bpa Ignacego Deca. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.30. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 będzie można złożyć przyrzeczenie „Duchowej adopcji”, zaś podczas Mszy św. wieczornej dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają modlitewniki. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.

2. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. (19.30) zapraszamy na Liturgię Pokutną, podczas której będzie można skorzystać z indywidualnej spowiedzi świętej.

3. We wtorek i piątek po wieczornej Mszy św. (19.15) zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży.katechezy.2017

4. W sobotę, 1 kwietnia, zapraszamy na spotkanie zatytułowane: „Dlaczego mężczyźni porzucają kobiety? Szczęśliwy dramat św. Józefa”. Konferencje poprowadzi Debora Sianożęcka, krakowska psycholog i psychoterapeuta, autorka kilku książek, w których historie biblijnych bohaterów stanowią osnowę do rozważań o ludzkiej kondycji i nawróceniu, a przede wszystkim przekraczającej wszystkie granice miłości Boga. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy w zakrystii i przez formularz internetowy.

debora józef 500

5. Dziękujemy za ofiary składane w miniona niedzielę na cele misyjne. Zebrana kwota wyniosła 2.200 zł .

6. W ramach wielkopostnej jałmużny organizujemy pomoc dla dzieci z Domu Dziecka prowadzonego przez polskie siostry elżbietanki w Betlejem oraz w Guarambare w Paragwaju. Zależy nam przede wszystkim na przyborach szkolnych takich jak: długopisy, ołówki, wycinanki, farby, plastelina, piórniki itp. (oprócz zeszytów) oraz polskich słodyczach. Mile widziane są także korkotrampki. Ofiarowane rzeczy prosimy przekazywać w zakrystii Br. Mariuszowi.

7. W dniach od 29 kwietnia do 2 maja organizujemy pielgrzymkę autokarową szlakiem sanktuariów Pomorza Zachodniego i Wielkopolski. Całkowity koszt wyjazdu (przejazd, ubezpieczenie, noclegi i wyżywienie) wynosi 300 zł. Zapisy prowadzi każdego dnia w zakrystii po „Koronce do Miłosierdzia Bożego” p. Edwarda Mikuła.

8. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00 ( dla dzieci) i 17.45. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.45.

pasyjne

9. W zakrystii są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny (w cenie 5zł) i najnowsze numery tygodników: „Gość Niedzielny” i „Niedziela.

Ogólne

1. Dzisiaj o godz. 19.00 w cerkwi św. Mikołaja (cmentarz przy ul. Łukasińskiego) wielkopostna modlitwa o pokój oraz za prześladowanych chrześcijan.

2. W związku z papieską inicjatywą przeprowadzenia w całym kościele nabożeństwa „24 godziny dla Pana”, podczas którego będzie trwała w katedrze świdnickiej całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi, Biskup Świdnicki zaprasza do udziału 24-25 marca (piątek-sobota) w tym wydarzeniu wszystkie świdnickie parafie, wspólnotę seminaryjną i zgromadzenia zakonne. Czuwanie rozpocznie się Mszą św. w piątek o godz. 18.00 sprawowaną przez JE ks. bp. Ignacego Deca. Po niej, od godz. 19.00 w piątek do godz. 18.00 w sobotę, będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez poszczególne świdnickie parafie i wspólnoty. Będzie także okazja do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania w piątek do godz. 23.00 i w sobotę w godz. 9.00 - 12.00. Czuwanie zakończy się w sobotę o godz. 18.00 uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ignacego Deca, z racji 13. rocznicy powstania diecezji i święceń biskupich Biskupa Świdnickiego.

Szczegóły na stronie Diecezji Świdnickiej [klik]

24 godziny.jpg

3. W niedzielę, 26 marca, godz. 19.00, w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury w Rynku, odbędzie się pokaz filmu „Ślady stóp”. Jest to dokument stanowiący rodzaj katechezy o cierpieniu, stracie i śmierci, a zarazem poświęceniu i miłości do Boga oraz drugiego człowieka. Wejściówki w cenie 10 zł są do nabycia w zakrystii.

Copyright © 2017 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.