Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

16.09.2018

W parafii

1. W bieżącym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
- we wtorek - 18 września - Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. O godz. 9.00 Msza św. inaugurująca rok szkolny i katechetyczny w Zespole Szkół nr 1.
- w środę - 19 września – jak w każdy 19 dzień miesiąca zapraszamy naszego sanktuarium św. Józefa na spotkanie modlitewne od godz 18:00. Złoży się na nie nowenna do św. Józefa, Msza św., konferencja, uwielbienie i modlitwa z przedstawicielami wspólnot świdnickich. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich, a szczególne zaproszenie kierujemy do członków Bractwa św. Józefa;

- w czwartek - 20 września - Wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

- w piątek - 21 września - Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

2. Trwa nabór do chóru parafialnego. Cieszymy się, że po zeszłotygodniowym ogłoszeniu przybyło chórzystów i wciąż serdecznie zapraszamy osoby chętne do śpiewania na próby, które odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 19.30 – 21.00 w salce na parterze przy wejściu na plebanię. Chór bierze udział w oprawie liturgicznej wszystkich uroczystości parafialnych, a w ciągu roku oprócz śpiewania chórzyści wyjeżdżają na rekolekcje połączone z warsztatami. Jeżeli lubisz śpiewać i masz trochę wolnego czasu zapraszamy na próby.

3. Dziś po każdej mszy św Młodzież z parafii oraz Liturgiczna Służba Ołtarza zapraszają na mały poczęstunek do salki. W ten sposób będą zbierać środki na weekendowy wyjazd ministrantów i wyjazd młodzieży do Wambierzyc. Będzie to także możliwość przy kawie i ciastku spotkania się z nowym proboszczem.

4. Prosimy rodziców dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej, które w bieżącym roku katechetycznym zamierzają przystąpić do I Komunii św., o składanie pisemnych deklaracji dotyczących zgody na udział w katechezie parafialnej, przygotowującej do przyjęcia tego sakramentu. Wzór deklaracji można otrzymać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tak samo prosimy o składanie deklaracji tych rodziców, których synowie bądź córki zamierzają przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

Deklaracje winni złożyć rodzice młodzieży rozpoczynającej naukę w klasie VII szkoły podstawowej. Zachęcamy również osoby, które ukończyły szesnasty rok życia, a nie przyjęły jeszcze Sakramentu Bierzmowania, do włączenia się w tegoroczny cykl przygotowania. Taką prośbę kierujemy szczególnie do tych, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Deklaracje należy złożyć do 30 września. Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie miało miejsce za tydzień w niedzielę o godz. 10.30. Rozpoczniemy je Mszą św. Spotkania przygotowujące do bierzmowania rozpoczną się w październiku. Uczniowie klasy siódmej i ósmej szkoły podstawowej spotykać się będą w pierwsze piątki miesiąca o godz. 19.15, zaś uczniowie trzeciej klasy gimnazjum w drugi, trzeci i czwarty piątek miesiąca o godz. 19.15.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: ś.p. Elżbieta LAGNER (l. 64). Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Ogólne

Dzisiaj o godz. 19.00 w sali teatralnej ŚOK w Rynku p. Joanna Jurgała-Jureczka przybliży sylwetkę p. Zofii Kossak- Szczuckiej, polskiej powieściopisarki. Po prelekcji odbędzie się pokaz filmu fabularnego „Wyklęty”. Wejściówki w cenie 10 zł są dostępne bezpośrednio przed spotkaniem.

W piątek, 21 września z racji Międzynarodowego Dnia Pokoju w świdnickim Kościele Pokoju o godz. 18 rozpocznie się ekumeniczna modlitwa w intencji pokoju.

 

 

Copyright © 2018 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.