Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

15.04.2018

W parafii

1. Dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce przeżywa jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna X Tydzień Biblijny. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. W tym roku przedmiotem lektury jest List do Rzymian św. Pawła Apostoła. Każdy uczestnik niedzielnej Mszy Świętej wychodząc z kościoła może zabrać ze sobą kartkę z wyznaczonymi fragmentami Listu do Rzymian oraz Księgi Psalmów. Niech domowa medytacja nad tym tekstem stanie się inspiracją w codziennej modlitwie i rachunku sumienia.

2. Kolejne spotkanie modlitewne z racji nadzwyczajnego Roku ku czci św. Józefa odbędzie się w naszym kościele w najbliższy czwartek - 19 kwietnia. Modlitwę poprowadzą alumni z księżmi przełożonymi naszego świdnickiego seminarium.
O godz. 18.00 nabożeństwo nowennowe ku czci św. Józefa, o 18.30 uroczysta Msza św., a następnie wieczór modlitewny prowadzony przez kleryków WSD. Serdeczne zapraszamy Bractwo św. Józefa i wszystkich czcicieli Patrona naszego sanktuarium.

3. Informacja dla osób udających się na trzydniową pielgrzymkę do sanktuariów w Polsce centralnej i na Warmii: wyjazd autokarem w piątek, 20 kwietnia o godz. 7.30 z parkingu przy naszym kościele.

4. W zakrystii są do nabycia tygodniki: „Gość Niedzielny” i Niedziela”.

Ogólne

1. W dniach: 18 – 22 kwietnia w Świdnickim Ośrodku Kultury odbędzie się międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych". Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp wolny.

2. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 19.00, w Sali teatralnej ŚOK odbędzie się pokaz filmu fabularnego „Sprawa Chrystusa” twórców m.in. filmu „Bóg nie umarł”. Wejściówki w cenie 10 zł do nabycia w zakrystii i księgarni diecezjalnej.

3. We wtorek, 1 maja, odbędzie się piesza pielgrzymka ze świdnickiej katedry do Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. Wymarsz z katedry o godz. 8.00, a powrót w godzinach popołudniowych. Możliwość powrotu autokarem w cenie 10 zł. Zapisy podczas pielgrzymki.

4. W sobotę, 5 maja, Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej organizuje wyjazd do Pragi. Koszt wyjazdu 80 zł. W programie: spacer po mieście z przewodnikiem i Msza św. Zapisy w Wydziale Duszpasterskim Świdnickiej Kurii Biskupiej do poniedziałku do piątku w godz.: 9.00-13.00 lub telefonicznie.

5. Parafia pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy zaprasza w dniach 14 i 15 maja na pielgrzymkę do Niepokalanowa. Zgłoszenia prosimy kierować do ks. Krzysztofa Wereski (tel. 74 668 12 76 lub 507 810 065). Koszt pielgrzymki wynosi 200 zł.

Copyright © 2018 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.