Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021 – Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin w Świdnicy

Wpis Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021

W parafii

1. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

– we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża

– w środę – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

– w czwartek – wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza i Cypriana 

– w sobotę – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski

2. Jutro po mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie.

3. W minioną niedzielę składka na tacę remontową wyniosła 5100 zł. Bóg zapłać za waszą ofiarność.

4. Dziś po mszach zbiórka do puszek na Diecezjalne Caritas.

5. Prosimy o składanie deklaracji tych rodziców, których synowie bądź córki chcą przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Deklaracje winni złożyć rodzice młodzieży rozpoczynającej naukę w klasie VII szkoły podstawowej. Deklaracje należy złożyć do 30 września w kancelarii parafialnej. Spotkania przygotowujące do bierzmowania rozpoczną się w październiku.

6. W niedzielę – 19 września – o godz. 18.00 comiesięczna nowenna do św. Józefa z udziałem Bractwa Św. Józefa.

7. Także za tydzień po mszy św. wieczornej o 18.30 nowenna do św. Józefa dla poszukujących męża lub żony. 

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Roman MORAWKA l. 58 Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Ogólne

 

1. Za tydzień w niedzielę 19 września w Parafii NMP KROLOWEJ POLSKI w Świdnicy Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych.

2. Dzisiaj, w niedzielę, o godz.12.00 na placu przed katedrą dzięki ustawionemu tam telebimowi będzie możliwość wspólnotowego oglądania uroczystości beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i Matki Róży Czackiej.

3. W czwartek, 16 IX o godz. 17.00 w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Rynku (nr 39-40) odbędzie się projekcja filmu „Święci z Doliny Niniwy” Witolda Gadowskiego, dziennikarza śledczego, redaktora i autora wielu książek. Film oparty na faktach opowiada o prześladowaniu chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Po projekcji odbędzie spotkanie z red. W. Gadowskim. Wstęp wolny.

4. W niedzielę 19 IX o godz.10.00 sprawowana będzie w katedrze Msza św. z racji obchodów 82. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę oraz z okazji przypadającego Dnia Sybiraka. Po  Mszy św. dalszy ciąg uroczystości  z udziałem asysty wojskowej, kompanii honorowej oraz orkiestry wojskowej Garnizonu Wrocław odbędzie się przy Pomniku Katyńskim na pl. św. Małgorzaty.

5. W  dniach 1-3 X br. odbędzie się w Świdnicy XI Ogólnopolski Kongres Małżeństw pod hasłem: „My i inni. Małżeństwo we współczesnym świecie”. W programie tegorocznego Kongresu konferencje wyjątkowych gości z Polski i zza granicy, panele, spektakl, koncert oraz wspólna modlitwa. Zapraszamy do zapisów przez stronę internetową wydarzenia www.kongresmalzenstw.pl lub w Wydziale Duszpasterskim Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Kontakt

Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin
Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy
ul. Kotlarska 19-21
58-100 Świdnica

Tel. kom.: 533 781 039
E-mail: parafia@swidnica.paulini.pl
Facebook / YouTube

Konto parafii
PKO BP o/Świdnica 02 1020 5138 0000 9002 0059 8250