Ogłoszenia duszpasterskie 31.03.2024 – Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin w Świdnicy

Wpis Ogłoszenia duszpasterskie 31.03.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31.03.2024

Drodzy Parafianie!

                    Radując się Zmartwychwstaniem Pana życzymy Wam, aby spotkanie z Chrystusem, który żyje i jest stale obecny na drogach naszej codzienności, ożywiało Waszą wiarę oraz napełniało serca pokojem, miłością i nadzieją. Niech obecność Zbawiciela stanie się w Was źródłem radości i siły do pokonywania każdego trudu i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. WASI OJCOWIE

W parafii

  1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim naszym drogim Parafianom, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie Triduum Paschalnego. Dziękujemy wszystkim, którzy posprzątali kościół, przygotowali dekorację „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w przygotowanie i dostarczenie świątecznych bonów do najbardziej potrzebujących. Składamy podziękowanie służbie liturgicznej, p. Organistce i scholii, która towarzyszyła nam podczas Triduum Paschalnego. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy dobrym słowem, pracą, radą i modlitwą budują naszą wspólnotę parafialną i sanktuaryjną. Dziękujemy klerykowi Juliuszowi naszego paulińskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie Na Skałce. Dziękujemy wszystkim wspólnotom i grupom przy naszej parafii. Za trud i poświęcenie niech waszą nagrodą, teraz i wieczności, będzie Zmartwychwstały Pan.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Tradycyjnie jutrzejsza taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej.
  3. Od Wielkiego Piątku w Godzinie Miłosierdzia trwamy na modlitwie nowennowej przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Koronki o godz. 15.00.
  4. W środę Nowenna do Przeczystego Serca ŚW. JÓZEFA o godz. 18.00.
  5. 2 Kwietnia rozpoczną się Tydzień Modlitwy o  Ochronę Życia. W tym roku pod hasłem Rodzina Bogiem Silna. Jako parafia chcemy wziąć czynny udział w modlitwie. Dlatego od 2 kwietnia do 8 kwietnia będziemy trwać w nowennie. Nowennę będziemy odmawiać na wieczornych Mszach Św. Dodatkowo 8 kwietnia będzie można  przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  6. W pierwszy piątek miesiąca – od 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną Po mszy św. wieczornej czuwanie modlitewne. Także dodatkowa możliwość spowiedzi od 17.00 do 18.00.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca – o 10.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi a o 11.00 msza św.
  8. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o 7.00 wymiana tajemnic różańcowych, po mszy o 10.30 wymiana tajemnic różańca dzieci i rodziców. a po mszy św. Taca w pierwszą niedzielę na planowane prace remontowe w naszym kościele.
  9. Jeszcze raz dziękuje Panią z Róż Różańcowych, które zrobiły Palmy – ofiary za te palmy zostają przeznaczone na wkład własny na remont elewacji frontowej kościoła. Ofiara zebrana to: 2720 zł i 1 euro.

  10. W zakrystii są do nabycia świąteczne tygodniki: „Gość Niedzielny” i Niedziela”.

Kontakt

Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin
Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy
ul. Kotlarska 19-21
58-100 Świdnica

Tel. kom.: 533 781 039
E-mail: parafia@swidnica.paulini.pl
Facebook / YouTube

Konto parafii
PKO BP o/Świdnica 02 1020 5138 0000 9002 0059 8250